KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13372257
nr 1337 2257
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 60/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 13 juli 2020
kl 19:52:47
300 kr
350 kr
450 kr
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander